סקירה כללית על סוגי הויזות


מהו ויזה?

כל אזרח ישראלי המעונין להכנס לארץ האפשרויות הבלתי מוגבלת – בארה"ב צריך להצטייד מראש באישור כניסה -ויזה, ישנם סוגים שונים של ויזות, העיקריים מבינהם הם ויזת תייר (זהו ויזה מסוג B), ויזת סטודנט (ויזות מסוג – M ו- F) וויזת עבודה (ויזות מסוג H, L, O, P, Q, R).

האם כולם מקבלים ויזה?

אישור הויזה אינו ניתן לכל אחד האישור תלוי בהחלטת הקונסול המראיין, מעל 90% מבקשות הויזה מאושרות. ככל שתגיעו לראיון יותר מוכנים כך יגברו הסיכויים לכם לקבל ויזה.

תהליך הוצאת הויזה:

תהליך הוצאת הויזה מתחלק לשלוש:

  1. שלב מילוי הטפסים - יש למלא טופס מקוון באנגלית באתר השגרירות טופס זה נקרא DS-160, זהו טופס ארוך הכולל שאלות רבות כגון: פרטים אישיים, פרטי עיסוק , לימודים, פרטי נסיעה, שאלות ביטחוניות ועוד. קודם מילוי הטופס תתבקשו לבחור את המיקום אליו תרצו להגיע לראיון (ירושלים / תל אביב) את הטופס יש למלא באנגלית (פרט למקום בו מצוין אחרת), יש לדייק במילוי הפרטים אי דיוק עלול לגרום לעיכוב ואף במיקרים מסויימים לסירוב הויזה. 
  2. שלב תשלום האגרה וקביעת הראיון - כעת יש להמשיך לאתר נוסף - אתר קביעת התורים של השגרירות, באתר זה תתבקשו ליצור חשבון ולהכניס את הקוד של טופס ה- DS-160 אותו מילאתם, לבחור את המקום אליו ישלח הויזה לאחר הראיון (במקרה שיאושר לכם) ולאחר מכן תתבקשו לשלם את האגרה בסך: 160$ את האגרה תוכלו לשלם בכרטיס אשראי של ויזה / מאסטר כארד בלבד או לשלמו במזומן בבנק הדואר באמצעות טופס שתורידו מהאתר, לאחר ששילמתם תוכלו לקבוע תור לראיון בהתאם ללוח הזמנים של השגרירות את הראיון תוכלו לקבוע בירושלים או בתל אביב (בהתאם למיקום שבחרתם בטופס DS- 160).
  3. השלב האחרון הראיון עצמו - בו יקבעו האם הויזה שלכם מאושרת, הראיון מתקיים בקונסוליה בירושלים או בשגרירות בתל אביב, לראיון עליכם להביא: דרכון ישראלי, תמונה, אישור לטופס DS-160 וכן אישור על התור, כמו כן מומלץ לצרף מסמכים המהווים אישור לכך שאין בכוונתכם להשתקע בארצות הברית כגון: אישור לימודים, אישור עבודה, כרטיס טיסה חזור, תלושי משכורת וכדומה, (יש לציין שילדים עד גיל 14 ומבוגרים מעל גיל 80 אינם נדרשים לבוא לראיון אישי אלא נדרשים לשלוח את המסמכים בדואר).

האם מומלץ להוציא ויזה לבד?

כאשר אתם נידרשים להוציא ויזה לארצות הברית עולה השאלה האם להעזר בחברות חיצוניות המציעים את השירות של עזרה בהוצאת הויזה או האם להוציא את הויזה לבד, בהחלטה זו תלויים מס' גורמים – כמות הזמן שאתם מעונינים להשקיע בתהליך – התהליך אינו מסובך אך הינו ארוך ועלול לקחת כמה שעות (במיוחד אם זו הפעם הראשונה בה אתם מוציאים ויזה) שיקול נוסף שיש לקחת בחשבון הינם הסיכויים שלכם לקבלת סירוב לויזה – אם הינכם חוששים לקבל סירוב ממולץ להעזר בגורם מיקצועי שימלא את הטופס בצורה הנכונה ביותר וללא טעויות וכן יכין אתכם לראיון בצורה הטובה ביותר מתוך נסיון וידע רב.