המדריך המלא להוצאת דרכון אמריקאי


השלבים בנדרשים להוצאת דרכון אמריקאי:

אם הדרכון שלכם היה בתוקף פחות מ10 שנים / הוצא לפני יותר 15 שנה, יש להתייחס לכך כהוצאת דרכון ראשון.

דרכון ראשון:

תהליך הוצאת דרכון לארה''ב מתחיל עם מילוי טופס DS-11  ניתן להוריד טופס זה בקישור המצורף ולמלאותו בכתב יד, או לחילופין ניתן למלאות טופס מקוון באתר, השאלות בטופס הינם באנגלית וכן חובה לענות על השאלות באנגלית, הטופס אינו ארוך  וכולל פרטים אישיים וכן פרטי איש קשר למקרה חירום.

אין לחתום את הטופס, תתבקשו לחותמו בעת הראיון בפני הקונסול ולהצהיר שכל מה שכתבתם הינו נכון.

לאחר מילוי הטופס יש לעבור לאתר קביעת התורים יש לבחור את מיקום הראיון שתרצו תל אביב / ירושלים ולאחר מיכן יש למלאות את פרטיכם וכן אם תרצו את מי שילוה אותכם לראיון.

 

לראיון עצמו יש להביא 1   - את טופס ה ds-11שמילאתם, 2 – הוכחה לאזרחות אמריקאית [תעודת לידה אמריקאית, תעודת התאזרחות, דרכון אמריקאי קודם],  3 – תמונה בגודל 5*5 ס''מ רקע לבן, 4 – תשלום לאגרת הדרכון ניתן לשלם במזומן [בש''ח או בדולר] או בציק בנקאי ע''ש U.S. Embassy Tel Aviv או  U.S. Consulate General, Jerusalem או בכרטיס אשראי בינלאומי בלבד, עלות הדרכון היא 135$ למבוגר ו105$ לילד.

הראיון הינו באנגלית ויש צורך באנגלית בסיסית לצורך הראיון.


חידוש דרכון:

אם הדרכון הקודם שלכם הוצא תוך 15 שנים והוא היה תקף ל10 שנים תוכלו לחדש אותו באופן הבא:

יש צורך למלא טופס ds-82  השונה בקצת מטופס ds-11 ניתן להורידו בקישור המצורף ולמלאותו בכתב יד או למלא טופס מקוון באתר ,

אין צורך לבוא לראיון אלא ניתן לשלוח את הטופס המלא [לא לשכוח לחתום על הטופס] ביחד עם תמונה ודרכון אמריקאי קודם ובצירוף ציק בנקאי על סך 110$ ע''ש:U.S. Embassy Tel Aviv  או ע''ש: U.S. Consulate General, Jerusalem לכתובת: המחלקה לאזרחים אמריקאיים – דרכונים, שגרירות ארה"ב תל אביב, רחוב הירקון 71, תל-אביב 6343229. או לכתובת: הקונסוליה האמריקאית הכללית, מחלקת אזרחים אמריקאים, רחוב אגרון 18, ירושלים 9419003.

ולצרף מעטפה מבויילת על סך 16.70 ₪ עם השם והכתובת שלכם וכאשר הדרכון יהיה מוכן הוא ישלח אליכם  במעטפה זו.

כמובן אם אתם מעונינים תוכלו לקבוע תור ולבוא בעצמכם לשגרירות.

האם מומלץ להוציא דרכון אמריקאי לבד?

כאשר אתם נידרשים להוציא דרכון לארצות הברית עולה השאלה האם להעזר בחברות חיצוניות המציעים את השירות של עזרה בהוצאת הדרכון או האם להוציא את הדרכון לבד, בהחלטה זו תלויים מס' גורמים - כמות הזמן שאתם מעונינים להשקיע בתהליך - התהליך אינו מסובך אך הינו ארוך ועלול לקחת כמה שעות (במיוחד אם זו הפעם הראשונה בה אתם מוציאים דרכון) שיקול נוסף שיש לקחת בחשבון הוא הזמן שיש לכם עד הנסיעה וכן אם מדובר בדרכון חירום  במקרה כזה ממולץ להעזר בגורם מיקצועי שיעזור לכם לעבור את התהליך בצורה הקלה והמהירה ביותר.